İSTANBUL / FATİH FEVZİPAŞA CADDESİNDE BİR DAVETİYE MAĞAZASI

İSTANBUL / FATİH FEVZİPAŞA CADDESİNDE BİR DAVETİYE MAĞAZASI
20 May, 2017

Düğün davetiyesi seçerken dikkat edilmesi gereken pek çok nokta var. Düğünün konsepti, davetiyenin modeli ve tasarımı, adet bilgisi ve tabi ki en önemlisi bütçenize uygun bir davetiye seçmek. Tüm bunları gözetip davetiyenize karar verdikten sonra sıra geldi davetiyenizin içeriğini düzenlemeye. Davetiyeler genel olarak üç kısımdan oluşur. Bunlardan ilki başlıktır. Başlık kimi zaman iki ya da daha çok sayfalı davetiyelerde tüm bir kapağı kaplarken tek sayfalı davetiyelerde davetiyenin üst orta ya da üst sağ köşesinde konumlanır. Gelin ve damadın isimlerinin yazıldığı başlık için seçeceğiniz font davetiyenin model ve tasarımıyla uygun olmalıdır. İsimler yazılırken sıklıkla tercih edilen önce gelinin daha sonra damadın adının yazılmasıdır.

İkinci kısım davetiyenin görece uzun, açıklama/ mani kısmıdır. Eğer bu kısımdan ‘Sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız’ sıradanlığından kurtulmak istiyorsanız kendiniz bir içerik üretebilir ya da internette hazır halde bulabileceğiniz açıklama/ mani örneklerine göz atabilirsiniz.

Son kısım ise esasen en önemli kısım yani düğüne dair bilgilerin yer aldığı kısımdır. Bu kısımda yine davetiyenin başlığındaki gibi sola kız tarafına ait bilgiler sağa erkek tarafına ait bilgiler yazılır. Eğer yapılacaksa kına yeri ve saati ayrıca belirtilmeli, nikah ve düğün ayrı mı beraber mi olacak, ayrı olacaksa nikah nerede olacak bu bilgiler detaylıa verilmelidir. Ayrıca davetliler için servis tutacaksanız bunu da en alta not düşmelisiniz.

Bir noktayı atlamayalım: Davetiyeyi nereden alacaksınız? Tabii ki bunca düğün telaşının içerisinde birde dükkan dükkan gezip davetiye bakmamalısınız. web sitemizdeki yüzlerce davetiye modeline tek tıkla ulaşabilirsiniz ve güvenilir bir şekilde siparişinizi verebilirsiniz. Hem paranız hem zamanınız sizde kalır.